Stare miasto Betancuria

Spacer po historycznej stolicy Kanarów

Położona w centralno-zachodniej części wyspy Fuerteventury, Betancuria jest jednym z najważniejszych zabytków kolonialnych w historii Wysp Kanaryjskich. Założona w 1404 r. przez normandzkiego rycerza Jean de Bethencourt, który wybrał dolinę w głębi lądu, oddzieloną od morza dla lepszej obrony przed piratami, przeżywała swój renesans w XVIII wieku dzięki doskonałym uprawom zbóż. Teraz cała lokalna gospodarka zależy od turystyki.

Zespół zabytkowy religijnej kolonialnej willi na Fuerteventurze

Spacer po Betancuria pozwala odwiedzającym odkryć koleje dawnego życia na wyspie Fuerteventurze. Kolonialna willa, uznana za historyczne miejsce w 1979 r., oferuje wycieczki do wielu świątyń. Należy wyróżnić kościoły Santa María i De la Concepción i kaplice Santa Inés i De Nuestra Señora de la Peña – Matki Boskiej na Skale, a także dawny klasztor franciszkanów w San Buenaventurze. Zaleca się również, aby odwiedzić Muzeum Sztuki Sakralnej i Archeologii oraz Etnografii na Fuerteventurze.

Historical heritage
Zabytkowy kompleks
Typ
Stare miasto
Archeological sites
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info
Localidad
Betancuria

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
  • Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
  • Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
  • Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
  • Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
4
10
262
10045