Pozo Negro

Bezludna, wulkaniczna plaża...

Na wschodnim wybrzeżu, pomiędzy Las Salinas y Gran Tarajal, leży plaża Pozo Negro, dość nietypowa na Fuerteventurze, bo z czarnego piasku i otoczaków. Wyróżnia ją szeroka, rozległa dolina, jeden z najważniejszych fenomenów hydrograficznych gminy Antigua. Tę dolinę wypełnia surowy krajobraz wulkaniczny, który powstał w wyniku wylania się przed tysiącami lat lawy z kalder Liria i La Laguna, leżących w środkowej części wyspy. Plaża Pozo Negro jest spokojna, i bezludna. Prawie nie przyjeżdżają tutaj turyści. Mieści dwie restauracje tuż przy samym wybrzeży. Można się również tutaj wykąpać. Jest tu również miejskie pole biwakowe, z parcelami na domki i przyczepy oraz schronisko dla 60 osób.

Enklawa o bogatej historii

Pierwsze wzmianki o Pozo Negro pochodzą z epoki przed konkwistą, prawie 600 lat temu. Jest to naturalny port, osłoniony od fal morskich, używany kiedyś jako przystań dla statków pasażerskich i towarowych i położony w obszarze zamieszkałym przed przybyciem konkwistadorów. Z drogi dojazdowej o numerze FV-420 należy zjechać w kierunku Poblado de La Atalayita, najważniejszego ośrodka kultury rodzimych mieszkańców wyspy, który mieści 115 rzeźb i został włączony do Sieci Centrów i Muzeów na Wyspach. Bogactwo etnograficzne tego obszaru objawia się również w formie zagród dla bydła i pasterskich, zbiornikach wodnych i studniach.

Archeological sites
Restoration
Shop/shopping
Localidad
Valle de Pozo Negro

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
  • Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
  • Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
  • Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
  • Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
4
10
262
10045