Punkt widokowy Mirador de La Peña

Piękne widoki na dolinę El Golfo z Guarazoca

Z punktu widokowego La Peña, w Guarazoca, w północnej części wyspy El Hierro, widać skutki zapierającego dech w piersiach prehistorycznego wydarzenia: olbrzymie osunięcie się ziemi, powstałe tysiące lat temu, tworzące dolinę El Golfo. Skaliste zbocza tej ogromnej doliny, o 15. kilometrach szerokości i półtora metra wysokości, pokryte są gęstą autochtoniczną roślinnością. U jej stóp natomiast leży wulkaniczna równina, na której rosnące winnice i sady prowadzą aż do brzegu błękitnego Atlantyku. Z punktu widokowego La Peña również widoczne są dziewicze neki Roques de Salmor, „sanktuarium” endemicznego gatunku jaszczurek Lagarto Gigante.

Punkt widokowy Mirador de César Manrique na El Hierro

Budynek jest klejnotem zaprojektowanym przez Césara Manrique, wielkiego kanaryjskiego architekta, który poświęcił swoje życie tworzeniu miejsc organicznych. W La Peña, Manrique umieścił wiele roślin, użył przeszklonych ścian i kamiennych sufitów, aby stworzyć świeżą i przytulną atmosferę. Wewnątrz, zwiedzający mogą korzystać z ekskluzywnej restauracji Mirador de la Peña, oferującej bogate menu kanaryjskich dań, przygotowanych z uwzględnieniem produktów, takich jak ananas i wyśmienite świeże ryby, pochodzące z tej wyspy, będącej Rezerwatem Biosfery UNESCO.

Altitude
645 m
Landscape type
Mieszany
Obszar pod ochroną
Specjalny rezerwat przyrody
Hiking trails
Parking
Restoration
Localidad
Guarazoca

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
  • Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
  • Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
  • Dbaj o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy, lornetki i teleskopy itd.).
  • Zawsze podążaj wyznaczonym szlakiem. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
  • Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
7
9
10
262
10045