Archipiélago Chinijo

Największy rezerwat morski w Europie

W północnej część Lanzarote znajduje się archipelag Chinijo, który tworzą wyspy La Graciosa, Alegranza, Montaña Clara, Roque del Este i Roque del Oeste. To miejsce o powierzchni 700 km2 stanowi największy rezerwat morski w Europie. Z punktu widokowego Mirador del Río, mieszczącego się na Risco de Famara na wysokości 400 m, można obserwować spektakularny krajobraz archipelagu oraz niewielką cieśninę pomiędzy Lanzarote a La Graciosą, niewielką wysepką, na której można odpocząć od dnia codziennego, poznać niebiańskie, bezludne plaże i uprawiać sporty wodne.

Odkrywanie chronionych i endemicznych gatunków

Park krajobrazowy Archipelagu Chinijo (w lokalnej wersji hiszpańskiego „chinijo” oznacza „mały”) zamieszkują chronione i endemiczne gatunki fauny i flory, dlatego też z uwagi na ogromne znacznie biologiczne miejsce to zostało uznane za specjalny obszar ochrony ptaków. Mają tutaj swoje kolonie oceannik białobrewy, burzyk żółtodzioby, rybołów czy sokół skalny. Bytują tutaj również liczne gatunki morskie takie jak groupery, homary czy czaszołki. Te plaże z białym piaskiem i krystalicznie czystymi wodami oraz ogromna bioróżnorodność dna morskiego sprawiają, że jest to idealne miejsce, aby odpocząć i poznać gatunki endemiczne dla Wysp Kanaryjskich.

Flora interest
Catering
Trekking routes
Recreation areas
Wildlife interest
Localidad
Teguise

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
  • Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
  • Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
  • Podążaj wyznaczonym szlakiem i nie wchodź do obszarów zabronionych. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
  • Nie pal ognisk poza wyznaczonym obszarem i zachowuj szczególną ostrożność w miesiącach letnich.
  • Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
3
9
262
10045